Kredi Notu

Enpara Kredi Kullanımını Zahmetsiz ve Masrafsız Hale Getiriyor

Spread the love

Türkiye’de bir ilke imza atan Enpara ile birçok bankacılık hizmeti masrafsız ve çok kolay hale geliyor. İsterseniz bir vadesiz hesap açtırın alışverişte kullanın, isterseniz ödemeleriniz bir talimatla gününde ödensin, isterseniz Enpara kredi ile nakit ihtiyaçlarınızı anında karşılayın. Artık bankacılık hizmetlerine hem erişmek hem de onları kullanmak çok kolay. Üstelik bu işlemler için hiçbir ek masraf ödemek de söz konusu değil. Tek yapılması gereken bir form doldurarak Enpara yetkililerini adresinize davet etmek ve Enpara kredi kartınızı ya da talep ettiğiniz Enpara.com bankacılık ürününüzü keyifle kullanmak.

Enpara.com Nedir?

Enpara, Türkiye’de ilk kez kurulan ve herhangi bir şubesi bulunmayan ilk dijital bankacılık hizmetidir. Herhangi bir şubesi bulunmasa dahi kurucusu olan QNB Finansbank gibi yasal denetimler ve düzenlemelere tabidir. Bu açıdan kullanımı sadece kolay değil aynı zamanda güvenilir hizmetler sunmaktadır. Bu nedenle Enpara üzerinden, Enpara kredi dâhil pek çok bankacılık hizmetine hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmak mümkündür.

Enpara Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Enpara’nın avantajlarından bir tanesi havale ve EFT’lerden herhangi bir ücret talep edilmemesidir. Benzer şekilde kullanılan Enpara kredi kartlarından da herhangi bir aidat alınmamakta, dahası 2 yıl boyunca kartını düzenli kullanan müşterilere kart aidatı ödenmektedir. Enpara’da birikimleri değerlendirmek de mümkün, bu amaçla Enpara, müşterilerine avantajlı faiz oranları sunmaktadır. Nakit ihtiyacı olan müşterileri içinse Enpara kredi kullanımında uygun faiz oranlarıyla hizmet vermektedir.

Enpara Kredi Kartı Aidatı Almak İçin Ne Yapmalı?

Bunun için her şeyden önce Enpara müşterisi olunarak Enpara kredi kartı sahibi olmak gerekmektedir. Kampanya kapsamında kredi kartı sahibi olmak için son tarih 31.12.2018’dir. Bunun yanında en az iki yıl boyunca bu kampanyadan faydalanabilmek için her bir yıllık dönemde de minimum 6 Enpara kredi kartı hesap ekstresinde tutarı minimum 10 lira olan en az 10 tane işlemin bulunması gereklidir. Bu şartlar sağlandığı takdirde Enpara kredi kartı aidatı, 6.hesap ekstresi kesildikten sonraki ay müşterinin vadesiz hesabına yatırılır.

Bu yazı tam sizlere göre!!!  Banka Kredi Hesaplama

Kredi Kartı Aidatı Kampanyasında Nelere Dikkat Etmeli?

Kampanya kapsamında Enpara kredi kartı aidatı almaya hak kazanıldığında eğer karta ait herhangi bir ödenmemiş ekstre borcu var ise, aidat tutarının hesaba yatırılması için bu borcun ödenmesi beklenir. Borç ödendikten sonra aidat tutarı vadesiz mevduat hesabına yatırılır. Ancak borcun ödenmesi için gereken süre 1 ay ile sınırlandırılmıştır. Eğer 1 ay içerisinde Enpara kredi kartı borcu ödenmez ise kampanyadan faydalanmak mümkün değildir. Dolayısıyla kampanyadan faydalanabilmek için hesap ekstrelerinin düzenli ödenmesi önem arz etmektedir. Eğer kampanya süresinde Enpara kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirilirse kampanyada kullanılan hesap kesim tarihlerinden güncel olan dikkate alınır. Ayrıca yine kampanya süresinde kredi kartı iptali ya da yenilemesi söz konusu olursa, bu takdirde kampanyaya başlangıç için ilk kredi kartının teslim alındığı tarih esas alınır.

Nasıl Enpara Müşterisi Olunur?

Enpara müşterisi olmak da Enpara kullanmak kadar kolay. Bunun için öncelikle Enpara internet sitesi üzerindeki formun doldurulması gerekiyor. Bu formda öncelikle bu dijital bankacılık platformunu tercih etme nedeninizi belirttikten sonra gereken kimlik ve iletişim bilgileriniz ile adres bilgilerinizi doldurup sisteme yüklemeniz gerekmekte. Müşteri olmak için başvuru yapıldıktan sonra, ister ev ister iş, müşterinin belirttiği adrese yetkililer gelerek başvuru işlemlerini tamamlamakta. Dolayısıyla Enpara müşterisi olmak için herhangi bir zahmete girmenize gerek yok, sonrasında ise Enpara kredi kartından para transferlerine birçok bankacılık işlemini kolayca gerçekleştirmek mümkün.

Bu yazı tam sizlere göre!!!  Denizbank Kredi Başvurusu İşlemleri

Enpara Mevduat ve Yatırım Ürünleri Nelerdir?

Enpara mevduat ve yatırım ürünleri vadeli ve vadesiz mevduat hesabı, birikim hesabı ve altın hesabı olmak üzere dört tanedir. Enpara’da vadesiz mevduat hesaplarından da diğer hesaplarda olduğu gibi herhangi bir ücret alınmaz. Bunun yanında hesabın açılışı için gerekli herhangi bir minimum tutar da söz konusu değildir. Buna ek olarak eğer istenirse vadesiz hesapta Ekpara limiti talep edilebilir. Böylece hesapta para olmadan da ödeme ve para transferleri gerçekleştirmek mümkün olur. Herhangi bir işletim ücreti alınmayan vadeli hesapta da avantajı faiz oranlarından faydalanmak mümkündür.

Birikim hesabı ise bir kumbara gibi çalışan ve birikim yapan vadeli bir hesaptır. Birikim için gecelik faiz kullanılır ve ertesi gün hesaba yansıtılır. Altın hesabında ise birikim altın üzerinden açılan vadesiz mevduat hesabı olarak işlem görür ve altın fiyatlarındaki değişime paralel olarak hesaptaki tutarda da değişim gerçekleşir. Altın hesabında faiz uygulanması söz konusu değildir.

Enpara Kredileri Nelerdir?

Enpara kredi ürünleri Ekpara ve ihtiyaç kredisi olmak üzere iki çeşittir. Ekpara’yı kullanabilmek için öncelikle bir vadesiz mevduat hesabına sahip olmak gerekmektedir. Vadesiz mevduat hesabı açıldıktan sonra, bu hesapta Ekpara tanımlanarak Enpara kredi olanağından faydalanmak mümkün hale gelmektedir. İhtiyaç kredisinde ise faydalanabilecek minimum tutar 1.000 lira maksimum tutarsa 50.000 liradır. Kullanılan Enpara kredi taksitleri ise 1 aydan başlayarak 48 aya kadar vadeyle geri ödenebilmektedir. İhtiyaç kredisi kullanan müşteriler herhangi bir tahsis ücreti, masraf ya da komisyon ücreti ödemezler. Kredi başvuruları ise en geç 8 saat içinde sonuçlandırılarak müşterilere son derece hızlı hizmet verilmektedir.

Bu yazı tam sizlere göre!!!  Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Enpara Kartları Nelerdir?

Enpara kartları, Enkart ve Enpara kredi kartı olmak üzere iki tanedir. Bir banka kartı olan Enkart vadesiz hesapla entegre olarak çalışır ve alışverişlerde para yerine kullanılabildiği gibi bu kartla yurtiçinde ya da yurt dışında tüm ATM’lerde para çekme ve yatırma işlemleri yapılabilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus Enkart ile tüm QNB Finansbank ATM’lerinden ücretsiz işlem yapılabilse de diğer banka ATM’lerinde yapılacak işlemlerin ücretli olduğudur. Enpara kredi kartı ise limiti kapsamında alışveriş ve ödeme yapılabilecek bir kredi kartıdır. Enpara kredi kartından herhangi bir aidat alınmadığı gibi, yukarıda da kısaca açıklandığı üzere iki yıl boyunca kart aidatı müşteriye yatırılmaktadır. Kart başvurusu müşteriler için Enpara internet sayfasından ya da cepten yapılabilmektedir. Müşteri olmayanlar ise yine internet üzerinden başvurularını gerçekleştirdiklerinde belirtilen adrese gelen yetkililerce başvuruları tamamlanacak ve kartları teslim edilecektir.

Enpara’da Hangi Ödemeler Gerçekleştirilebilir?

Enpara’da herhangi bir ek ücret ödemeksizin bir çok ödeme işlemi kolayca gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlemler arasında fatura ödemeleri, trafik cezaları, motorlu taşıtlar vergisi ödemeleri, kira ödemeleri ve şans oyunu ödemeleri gelmektedir. Bunun yanında tüm bankalara ait kredi kartı borçları da ödenebilmektedir. Ayrıca cep telefonlarına TL yüklemesi yapılabildiği gibi, farklı banka hesaplarına transferler de gerçekleştirilebilmektedir. İstenildiği takdirde bu ödemelerin otomatik ödeme talimatı ile yapılma olanağı da vardır. Böylece ödemeleri her ay takip etme zarureti de ortadan kalkar. Otomatik ödeme talimatı verilen ödemelerde eğer vadesiz hesapta yeterli bakiye bulunmuyorsa ve talimat verilen hesapta Ekpara tanımlanmışsa, ödemeler Ekpara limiti kullanılarak herhangi bir gecikme yaşanmaksızın gerçekleştirilir. Bunun yanında Enpara para transferlerinde ise herhangi bir havale ya da EFT ücreti talep etmez.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı