İş Fikirleri

KÖPEK EĞİTİMİ İÇİN NERDEN BAŞLAMAK GEREK?

KÖPEK EĞİTİMİ İÇİN NERDEN BAŞLAMAK GEREK?

Köpek eğitimi verilirken ilk olarak çok sabırlı olmanız gerekiyor. Çünkü minik dostlarımız istediğiniz gibi hemen konut ezberlemeye başlayamaz. Doğru olarak ödüllendirmeyle, basit, sade ve açıkça anlaşılır komutlardan başlamak hem sizin hem de küçük dostunuzun alışma sürecini kolaylaştırır. Oturması için vereceğiniz komutu ezberlemesi için köpeğinizi buna zorlamak, bağırmak, vurmak sadece evde köpek eğitimi için zaman harcamanıza neden olur.

Size güvenen ve sevgiyle bakan köpeğinizin güvenini satmaktan başka bir işe yaramaz. Bunun yerine oturması gerektiği komutu anlayarak uygulamasını istiyorsanız eğer oturduğu ana denk geldiğiniz her zaman ona ‘otur’ diyerek başını okşayıp ödül maması verin.

Köpek eğitimi ve konaklama

Yavru köpeklerin mesanesi küçük olduğu için çok fazla tuvalet ihtiyacı duyarlar. Bundan dolayı gün içerisinde defalarca eğitim üzerinde durulması gerek. Yavru köpeklere tuvalet eğitimi verirken yetişkin köpeklere göre daha çabuk algılarlar. Ama öğrendiklerini de kısa sürede unuturlar. Eğitime başlamadan önce köpek eğitimi İstanbul gibi yerlerden yardım alabilirsiniz.

Sizler köpeğinize eğitim verdiniz ama bir türlü köpeğiniz bunu yapamıyor ya da siz eğitimi veremiyorsunuz bu durumda da köpeğinizi köpek  pansiyonu olan bir yere götürerek eğitim almasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca uzun bir yolculuğa çıkmayı planlıyorsanız minik dostunuzu güvenilir bir köpek oteli  bulunan bir alan bırakabilirsiniz. Köpeğiniz hem eğitim alır hem de keyifli vakit geçirir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Grandpashabet Betpark Kolaybet Betgaranti İmajbet
Kapalı