Kredi Notu

Kredi Notu Yükseltme Kesin Sonuç (Özel Teknikler) 2021

Kredi notu yükseltme işlemi için ilk yapmanız gereken bazı işlemler vardır. Sizlere daha önceden banka üzerinden edindiğim tecrübelerden bahsedeceğim, eğer kredi siciliniz bozuk yada alt seviyede ise ilk yapmanız gereken işlem bankada bulunan tüm borçlarınızı kapatmak olacaktır. Bir diğer kredi notu yükseltme işlemi de bankadaki kredi ve kredi kartı taksitlendirmenizi en az 3 ve 6 ay düzenli bir şekilde ödemelisiniz.

Kredi Puanı 1 Ayda Ne Kadar Yükselir?

Kredi notunuz düşük ise 1 ay içinde ortalama 40-90 puan arası bir yükseliş yaşabilirsiniz, bunun için banka ile aranızı çok iyi tutmanız lazım. Bunun içinde ilk başta düzenli ödeme yaparak bankadaki sicilinizi olumlu yönde etkilenmesini sağlamak. Kredi puanı 1 ayda ne kadar yükselir diyorsanız aslında 1-3 ay içerisinde çok az bir sonuç alabilirsiniz. İyi sonuç almanız için ortalama 6 ay gibi bir zaman beklemenizde fayda var.

3 Ayda Kredi Notu Yükseltme Yolları

Kredi notu yükseltme işleminde en etkili sonucu 3 ay gibi bir zamanda alabiliriz. Yapmamız gereken işlemler düzeli kredi kartı ödemesi, otomatik ödeme talimatı ile faturalarımızı ödememiz, varsa kredi borcumuzu günü gelmeden ödemesini yaparak sicilimizi olumlu yönde 3 ayda güzel yerlere getirebiliriz.

Kredi Notu En Çabuk Nasıl Yükseltilir?

Kredi notu düşük olan yada hiç kredi notu olmayan kişilerin ilk olarak yapması gereken işlem banka’dan kredi kartı talep ederek harcamalarını kredi kartı üzerinden yapması olacaktır. Bu durumda zamanla kredi sicilide olumlu yönde etkilenecektir. Hatta maaşını banka üzerinden alan kişilerin kredi sicilide olumlu yönde etkilenmektedir. Diğer bir yöntem ise kısa vadeli düşük miktarda kredi kullanarak sicilinizi olumlu yönde etkileyebilirsiniz, tabikide düzenli ödeme şartı ile bu işlem kısa sürede olumlu sonuç verecektir.

Kredi Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Banka üzerinden kredi kullanmak isteyen müşterilerin ilk önce kredi notuna bakılmaktadır, kredi sicili riskli yani kırmızı noktada olan kişilere neredeyse hiç kredi çıkmamaktadır. Ortalama olarak en az kredi puanınız 980 olması gerekmektedir. Eğer kredi notunuz düşük ise yapmanız gereken işlem kredi notu yükseltme işlemidir. Kredi notu puan tablosunu sizlerle paylaşarak daha iyi anlamanızı sağlayacağım.

  • 0 – 950 Puan RİSKLİ SEVİYE
  • 950 – 1400 Puan ORTA SEVİYE
  • 1400 – 1999 Puan RİSKSİZ SEVİYE

Banka Kredi Notu Ne Zaman Güncellenir?

Kredi notu güncelleme işlemleri her ayın 1’den 1’ine aylık olarak yapılmaktadır. Sizde kredi notu yükseltme işlemi için düzenli ödeme yapmaya başladıysanız 1 ay sonra azda olsa olumlu sonuç olabilirsiniz, her banka günlük güncelleme yapsada kredi kayıt bürosu bunu aylık olarak yansıtmaktadır.

Faturalar Kredi Notunu Etkiler Mi?

Faturalarınızın düzensiz ödenmesi yada ödenmemesi durumu yeni düzenlenen yasa gereği kredi notunuzu olumsuz etkilemektedir. Yapmanız gereken işlem bankanız üzerinden faturalarınıza otomatik ödeme talimatı vererek düzenli ödeyebilir, aynı zamanda kredi notunuzu hızlı bir şekilde yükseltebilirsiniz. Aslında otomatik ödeme talimatı kredi notu yükseltme konusunda en etkili yöntemlerinden bir tanesidir.

Kredi Kartı Limit Arttırma Puan Düşürür Mü?

Kredi kartınızın limitini üst seviyelere taşımak risk alacağınız doğrultusunda hesaplanarak otomatik olarak kredi notunuzun küçük düşüşler yaşarsınız. Kredi kartı limiti maaşınız yad gelirinizle orantılı olması durumunda her hangi bir sorun teşkil etmeyecektir.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı