İş Fikirleri

Saray Zemin Beton Kesme

Beton Kesme

Yapılan projenin değişikliği, bahçe duvarlarının yıkımı, bina yıkımları, mimari değişimler, asfalt tamiri gibi işlemlerde kullanılabildiği gibi kolon kesimi, kiriş kesimi, derz kesimi gibi işlemlerde de kullanılabilmektedir. Bu işlem uygulanırken kullanılacak uygun araçlarda bulunmaktadır. Kullanılacak teknik betonun yapısına göre belirlenmektedir. Ayrıca tekniğin belirlenmesi ile kullanılacak olan araç ve gereçler de bu duruma göre şekillenmektedir. Betonun kalınlığı  inceliği, konumu, dik ya da yatay oluşu, demir ile desteklenmiş olması, eski ve yeni oluşu gibi özellikler göz önünde bulundurularak araç gereç seçimi yapılır.

Beton Patlatma

Beton patlatma dinamik gibi yıkıcı bir etkiye sahip olan patlayıcılar yerine alternatifler kullanılarak da yapılabilmektedir. Bunun yerine gürültü ve titreşim mi daha az olan kontrol edilmesi kolay olan ürünler tercih edilir. Bu noktada teknoloji her geçen gün gelişmektedir. Beton patlatma işlemi çevreye duyarlı olmak adına büyük hassasiyet gerektiren konulardan biridir. Betonlar fazla ağır olmadığı müddetçe sesleri keserek beton parçalama gibi işlemlerde yapılabilmektedir. Burada çevre hassasiyetini olan duyarlılık da göz önünde bulundurulmalıdır.

Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi zemin kaplama günümüzde en çok kullanılan zemin kaplama çeşitlerinden birisidir. Ayrıca zamanla özelliğini kaybetmektedir. Yüzeyi çift tutmamakla birlikte temizlemesi oldukça kolaydır. Kaymayan bir yapıya sahiptir. Kokusuz ve hijyeniktir. Bakteri oluşumunu veya çoğalmasını engellemektedir. Ayrıca ürünün kuvvetli bir yapıştırma gücü de bulunmaktadır. Bulunduğu ortama estetik bir görünüm katmaktadır. Ayrıca ortama izolasyon özelliği getirmektedir.

Beton Düzeltme

Beton düzeltme uygulaması özel olarak tasarlanmış yerin büyüklüğüne zeminin cinsine göre farklılık göstermektedir. Beton zemini kazma makineleri özel bir takım kazma aletlerinin takılması ile birlikte çukur gibi durumlarda çeşitli kimyasalların yardımına başvurularak düzeltme işlemi sağlanır. Burada çeşitli sınıflandırmalar uygulanır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Grandpashabet Betpark Kolaybet Betgaranti İmajbet
Kapalı