İş Fikirleri

Beton Püskürtme ve Kumlama

Beton Püskürtme ve Kumlama

Beton yüzeylerin onarım veya yeniden yüzey kaplama için hazırlanması söz konusu olduğunda, çeşitli yöntemler mevcuttur. En yaygın yöntemlerden ikisi beton patlatma ve kumlamadır. Bu iki yöntem benzer görünse de aslında süreçleri ve sonuçları açısından önemli farklılıklara sahiptir.

Mikro beton kumlama, küçük aşındırıcı malzeme topaklarını yüksek hızlarda beton yüzeyine itmek için basınçlı hava kullanılmasını içeren bir işlemdir. Bu işlem cam boncuklar, çelik kumlar ve hatta plastik topaklar gibi bir dizi farklı malzeme kullanılarak yapılabilir. Beton yüzeye çarpan aşındırıcı malzemenin kuvveti, kir, yağ veya eski kaplamalar gibi istenmeyen malzemelerin çıkarılmasına yardımcı olur ve onarım veya yeniden yüzey kaplama için temiz ve pürüzlü bir yüzey oluşturur.

Beton Siltlenmesi Nasıl Önlenir?

Beton silim, çeşitli yapıların inşasında kullanılan trendleşmiş ve maliyeti uygun bir yapı malzemesidir. Ancak, tüm malzemeler gibi aşınma ve yıpranmaya karşı hassastır. Beton yapılarda meydana gelen yaygın sorunlardan biri çamurlaşmadır. Beton siltlenmesi, betonun yüzeyine yerleşen ince kum, kil ve diğer malzeme parçacıklarının birikerek betonun mukavemetini ve dayanıklılığını azaltmasıdır.

Beton siltlenmesini önlemek için nedenlerini anlamak önemlidir. Beton çatlak tamiri ve siltlenme, kötü drenaj, rüzgar ve yağmur gibi çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelebilir. Düşük kaliteli beton karışımı veya uygun olmayan kürleme gibi uygun olmayan inşaat tekniklerinin kullanılması nedeniyle de meydana gelebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Grandpashabet Betpark Kolaybet Betgaranti İmajbet
Kapalı