İş Fikirleri

Boşanma Avukatı Nedir Ne İş Yapar?

Boşanma Avukatı Nedir Ne İş Yapar?

Atasoy hukuk kapsamında yer alan boşanma avukatı, aile hukuku anlaşmazlıklarından kaynaklanan boşanma, nafaka, velayet, mal paylaşımı gibi davaları müvekkilleri adına yürüten dava dosyasını yürüten kişiye denir. Boşanma avukatının bir diğer adı da aile avukatı denilmektedir. Özellikle ülkemizde Son zamanlara boşanma oranların artması ve boşanma süreçlerinin zorlu geçmesi ile birlikte Boşanma süreci zorlu ve yıpratıcı bir süreç olduğu için kişilerin hukuki yardım almaları sorunlu olan olayları kolaylaştırmaktadır.

Sebepsiz açılacak boşanma davalarının reddedilme durumu mahkeme tarafından olabilir. Antalya avukat olarak, eşler arasında boşanmaya neden olacak sebeplerini seçerek dava hazırlığı yaparlar. Böylece boşanma talebinin reddedilme riski ortadan çıkarılır ve boşanma olayı gerçekleşir.

Ceza Avukatı Nedir Ne İş Yapar?

Antalya Avukatı olarak Ceza avukatı, ceza davalarına girerek şüphelileri savunan, müşteki veya mağdur vekilliği yapan, ceza hukuku ile ilgili işleri takip edip savunma görevini üstlenen avukatlar olarak ceza avukatı olarak anılmaktadır. Mevzuatta ceza avukatı diye bir tanımlamaya yer verilmese de ancak ceza davalarına baktıkları için ceza avukatı denilmesinde sakınca yoktur.

Antalya ceza avukatı, savunması üstlendikleri müvekkillerinin savunmalarını önceden hazır hale getirerek mahkemede savunma yaparak müvekkilinin ceza almasına engel olmaya çalışır. Ceza avukatları duruşmada sanık adına mahkeme heyetine delil sunabilir, delilleri değerlendirebilir, gerekli itirazları yapabilir veya müvekkilini savunmak ve olayı aydınlatmak için soru sorarak davayı aydınlatmaya çalışır. Sorulan sorular neticesinde almış olduğu cevapları gözden kaçırmamak için kayıt ederek not alabilir. Not alması müvekkiline yönelik savunma yapmasını kolaylaştırır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Grandpashabet Betpark Kolaybet Betgaranti İmajbet
Kapalı