İş Fikirleri

E- TİCARET NEDİR?

E- TİCARET NEDİR?

Elektronik ticaret olarak bilinen e-ticaret, 1995 sesinde hayatımızda yer almış bir kavram. Bu ticaret yönteminde, ürünler ve hizmetler tüketicilere online kanallar vasıtasıyla bir araya getirdiği ticaret türüne verilen bir isimdir. Normal geleneksel ticaret yöntemlerinin yerini alan e-ticaret; ödeme, reklam, satış, dağıtım ve iletişim gibi bütün faktörlerin internet üzerinden gerçekleştiği sistemdir.

Dünya çapında geleneksel ticaret yöntemi ile çalışma standartlarını devam ettiren büyük ve küçük ölçekli firmalar, dijital dönüşümle beraber ticari yönlerini online kanallarla çevirmeye başladılar. E-ticaret fiziki mağazaya sahip olan markaların yanında özellikle de küçük ölçekli firmaların büyüme endekslerini  destekleyen bir sistem olma özelliği de taşımaktadır. Bunun en büyük sebebi elektronik ticaretin hedef kitlesi bile direk ve hızlı bir biçimde iletişim kurmasıdır. E-ticaret yapacaksanız eğer bu konuda çok iyi e-ticaret yazılım hazırlamanız gerekmektedir ya da bu işi yapan birilerinden yardım almalısınız.

Stoksuz E-ticaret Ne Demek?

Dropshipping anlamına gelen stoksuz elektronik ticaret, firmaların herhangi bir somut stoğa ihtiyaç duymadan online kanallar üstünden satış yapabilmesi olarak biliniyor. Stoksuz elektronik ticaret, şirketin elinde olmayan bir malın stok halinde tutulmadan satılan bir işlem. Günümüzde pek çok firma; stok, depolama ve eleman maliyetlerini ortadan yok etmek için stoksuz e-ticaret yapıyorlar. Firmaların elektronik ticarette başvurduğu stoksuz çalışma prensibinde müşteriler ile firma arasına dezavantajları ve avantajları var.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Grandpashabet Betpark Kolaybet Betgaranti İmajbet
Kapalı