İş Fikirleri

Kurban Bağışı Nasıl Yapılır

Kurban Bağışı Nasıl Yapılır

Kurban Bayramı çok fazla duygusal doyuma sahiptir. Bu ilham verici bayramın temel amacı, eti herkese ulaştırmak, dayanışma ve ortak insan ruhunu güçlendirmektir. Bildiğiniz gibi her yıl vacip Kurban Bayramı’nda birçok kurum ve kuruluş bu hedeflere ulaşmamıza yardımcı olmak için ihtiyaç duyanlara bağış toplamakta ve bu nedenle fedakârlıklarımızı beklemektedir. Lösemili Çocuklar Vakfı, Kurban Bayramı için telafi edici fedakârlıklar ve bağışlar kabul ediyor.

Bayram Bağışları

Bayram bağışları ise lösemili ve kanserli çocuklara ücretsiz tedavi sağlamak için kullanılıyor, ücretsiz eğitim ve diğer ihtiyaçlar için kurban bağışı oldukça önemlidir. Yıllarca anne babası vefat etmiş çocuklarına eşit eğitim fırsatı sunan Darüşşafaka, bayram bağışlarını yetenekli ve ekonomik olarak dezavantajlı öğrencilerin eğitim, yemek, barınma, giyim ve sağlık giderlerine bağışladı. Darüşşafaka talebelerinin et ihtiyaçlarını yıl boyunca adak bağışlarından karşılayabilen toplum, kurban bağışı yapmaktadır.

Türk Kızılayına Kurban Bağışı

Türk Kızılayı, Kurban Bayramı dolayısıyla yurt içinde ve yurt dışında herhangi bir afet veya göç durumunda yoksullara barınma, beslenme ve tıbbi bakım sağlamak gibi çeşitli alanlarda önemli misyonlar yerine getirmektedir.

Mehmetçik Vakfına Kurban Bağışı

Mehmetçik Vakfı da kendileri adına Kurban Bayramı’na kurban kabul eden kurumlardan biridir. Kesilen Kurban, mezbaha şehitleri ve engelli gazi Mehmetçik’in yakınları, mezbaha yakınları ve engelli gazi Mehmetçik ve kurban bağışçıları tarafından kullanılmaktadır. Kızarmış et şeklinde et olarak dağıtılır. Adak kurbanı da kabul edilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Grandpashabet Betpark Kolaybet Betgaranti İmajbet
Kapalı