İş Fikirleri

Malatya Haber İçeriği 

Malatya Haber İçeriği 

Malatya haber Malatya ile Doğu Anadolu Bölgesi’nin batısında yer alır. Malatya Orta Asya Ortadoğu ve Mezopotamya ticari yollarının kesişmesi ve batıya geçiş konumunda olması nedeniyle tarih boyunca önemli bir yerleşim merkezi olmuştur. Malatya ilinin adı Kültepe tabletlerinde Milita Hitit tabletlerinde ise maldia olarak geçer. Şehri Araplar işgal ettikten sonra adı Malatiyye olmuştur.  Sonrasında ise Türklerin Malatya’yı fethetmesinin ardından günümüzdeki adını almıştır. Malatya’nın geçmişi Paleolitik çağa kadar uzanır. Ayrıca Malatya neolitik kalkolitik ve bronz çağlarını da görmüştür.

Son Dakika Malatya Haberleri 

Son dakika Malatya Malatya ilimiz Türkiye’nin 81 ilinden bir tanesidir. Malatya’da yöre halkı geçimini kayısı tarımı üzerinden sağlar. Bununla birlikte bölgede hayvancılıkta oldukça gelişmiş ve ticareti yapılan bir geçim kaynağı olmuştur. Malatya’da gezilip görülmesi gereken çok sayıda tarihi ve doğal güzellik vardır. Malatya’ya ulaşım Türkiye’nin tüm şehirlerinden karayolu havayolu ve demiryolu ile kolaylıkla sağlanabiliyor. Malatya’da 1 adet havaalanı bulunuyor ve Türkiye’nin tüm illerine uçak seferleri düzenleniyor.

Sosyal ve kültürel açıdan oldukça gelişmiş olan Malatya ilimiz çevre illerden göç alan bir şehirdir. Göçün nedeni ise Malatya’da organize sanayi Bölgesi olması ve iş imkânının fazla olmasıdır. Malatya’da eğitim kurumlarının vermiş olduğu eğitimin kalitesi de oldukça iyidir. Malatya gündemi ve Malatya haberlerini internet üzerinden kolay bir şekilde takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Grandpashabet Betpark Kolaybet Betgaranti İmajbet
Kapalı