İş Fikirleri

Propolis Çeşitleri

Propolis Çeşitleri

Propolis çeşitlerinde kimi zaman sprey şeklinde kimi zaman sıvı şekilde ya da toz şeklinde farklı çeşitler bulunuyor. Bu çeşitler arasında doğru ve güzel bir tercih yaparak her zaman propolisleri kullanmak mümkündür. Kaliteli ve rahat bir Propolis kullanımı ile birlikte her zaman bu propolislerde rahatsızlıklar için de tercih etmek mümkün olur. Kışın yaşanan boğaz aşınması ya da boğaz ağrısı gibi durumlarda sprey şeklinde olan Propolis ve boğaza sıkmak mümkündür.

Aynı zamanda yiyeceklerle birlikte tüketmek isteyen kişiler için propolisler yoğurtla beraber yenerek tüketilebilir. Bunun dışında bal ile birlikte yine Propolis tüketimi de mevcuttur. Farklı çeşitleri bulunan ve aynı zamanda tüketimi de oldukça kolay olan Propolis faydalı bileşenleri ile birlikte ön plana çıkar. Aynı zamanda içeriğinde yoğun antioksidan bulunduğu için kanser önleyici bir etkisi de mevcuttur.

Polen Nedir? Kimler Tercih Eder?

Polen çiçeklerin orta kısımlarında bulunan toz halinde olan arılar için besin değeri yüksek olan bir arı besinidir. Polenler özellikle ekolojik sistemin ve doğanın döngüsü açısından arıların her zaman alması gereken oldukça önemli bir döngüyü de ifade ediyor. Aynı zamanda arıların bal yapması açısından bu poli önlere mutlaka ihtiyacı vardır. Çiçeklerin orta kısımlarında bulunan polenler arıların her zaman sevdiği ve lezzetli olan aynı zamanda bal ürettikleri bir besindir.

Şenli Bingöl bal ile bal da her zaman hem organik hem de en lezzetli yiyeceği tüketmek ve bu besinlere sahip olmak mümkündür. Hem lezzetli hem de kaliteli olan bu bal ile birlikte rahatlıkla kahvaltılarınızda güzel bir besin tüketimi sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda bu bal ile birlikte soğuk havalarda sıcak sütle karıştırmak ve yine sıcak suyla karıştırıp tüketmek de mümkündür. Böylelikle boğaz ağrısı gibi durumların önüne geçerek boğazı yumuşatmaya yardımcı olan bu faydalı besini her zaman tüketmek mümkündür. Balın aynı zamanda tamamen organik olması da önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Grandpashabet Betpark Kolaybet Betgaranti İmajbet
Kapalı