İş Fikirleri

Tek Tip Planlamaların Dışına Çıkılır

Tek Tip Planlamaların Dışına Çıkılır

Okula başlamadan önce birçok veli çocuklarına okul öncesi eğitim kurumlarına bırakır. Özellikle çalışan veliler tarafından kullanılan bu yer, yıllık okul öncesi günlük planları ile yönetilmektedir. Bu planlar anasınıfı ücretsiz günlük planları adı altında gerçekleştirilmiş olup Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olacak şekilde çalışmalarını sürdürür.

Bunun yanı sıra 1 günlük eğitim planı akışı içerisinde öğretmenler ve okul yöneticileri tarafından oluşturulmuş plana bağlı kalmak zorunluluğu vardır. Tek tip planlama yapmak doğru olmayacaktır. Farklı öğretmenlerin farklı uygulamalar yaparak çocuklara hoş vakit geçirebilmelerini sağlamaları yine onların sorumluluğu altındadır.

Doğru Çalışmaların Yapılması

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapmış olduğu açıklamada okul öncesi günlük planları anasınıfı öğretmen dosyası içerisinde bulunmalıdır. İstenildiği takdirde bu planlamaları yetkili kişilere bildirmek durumunda kılınabilir.

Okul öncesi günlük planları zorunlu değildir. Fakat belirli bir akışa ayak uydurabilmek aynı zamanda sorumsuz bir eğitim hayatı yaşayabilmek adına tavsiye edilir. Eğitim kurumlarının tamamından haftada 5 gün olacak şekilde eğitim verilir. Aynı zamanda 6 etkinlik saati olacak şekilde eğitimler yüz yüze devam ettirilmektedir.

Etkinlik saatlerinin 30 dakika olması gerekir ve bu saatler içerisinde küçük gruplar halinde bilim günü, drama, müzik ve estetik etkinliklerine yer verilmelidir.  Çocukların gelişimi açısından önemli olan anasınıfı ücretsiz günlük planları internet üzerinden kolaylıkla erişebileceğiniz şekilde tasarlanmış ve kolay kullanıma sahip olan uygulamalardır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Grandpashabet Betpark Kolaybet Betgaranti İmajbet
Kapalı