İş Fikirleri

Apk Nereden İndirilir?

Apk Nereden İndirilir?

Android kullanıcıları Apk indir kelimelerini sıklıkla duymuştur. Aslında her Android kullanıcısı Google play Store’dan bir uygulama veya oyun indirdiği zaman temelde bir apk dosyası indirir. Sonrasında ise bu apk indirme sayesinde uygulama veya oyun Android sisteminizi kolay bir şekilde kurulur. Fakat pek çok kullanılacak Google play store’da indirmiş oldukları bu uygulama ve oyunun bir apk dosyası olduğunu farkında değildir.

Ücretsiz apk indir aslında hiçbir zaman tamamen güvenli değildir. Apk dosyası indirirken oldukça dikkatli olunmalıdır. Çünkü cihazınıza APK indirirken virüs bulaşabilir ve ücretsiz uygulamaların APK dosyalarını indirmek yasal olsa bile ücretli uygulamalar indirildiğinde bu korsan kullanıma girer.

Apk Dosyalarının İşlevi

Apk Android Package Kit açılımının kısaltılmış halidir. Android uygulamalarının dağıtmak ve kurmak için kullanılan bir formattır. Apk dosyası Android cihazınızda yükleme yapmak için gerekli olan tüm içerikleri barındırır. APK dosyaları ile oyun veya uygulama indirmek isteyen birçok Android kullanıcısının merak etmiş olduğu soru apk’nin güvenli olup olmadığıdır.

Eğer Apk’yi bilinmeyen bir kaynaktan indirmeyi düşünüyorsanız bu durumda cihazınıza virüs bulaşma ve önemli dosyalarınızın kullanılamaz duruma gelmesi gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Fakat güvenilir bir kaynak kullanarak APK indirilirse herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Ayrıca bilinmeyen bir kaynak kullanarak Android Package Kit dosyası indirmek için cihazın ayarlar menüsünü kullanarak izin vermek gerekiyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Grandpashabet Betpark Kolaybet Betgaranti İmajbet
Kapalı