İş Fikirleri

Epoksi Ne İşe Yarıyor?

Epoksi Ne İşe Yarıyor?

Epoksi sıvı kıvamdan, katı hale dönüşür. En son olarak da en sert hallerine kavuşur. Gayet sağlam bir yapıya sahip bir maddedir.  Bu sağlamlığı sebebiyle uzay, havacılık ve denizcilik gibi en zorlu alanlarda kullanım alanı bulunmaktadır. Ayrıca inşaat ya da dekoratif eşyaların yapımında da tercih ediliyor. Epoksi zemin kaplama ve yüzey kaplama işlemi de yapılıyor. Epoksi maddesinin astar olarak da kullanım alanları bulunuyor.

Teknelerin onarımı ve yapımı esnasında sa kullanımı söz konusu. Epoaksi zemin kaplama fiyatları biraz  maliyetlidir ama işlevselliği göz önünde tutulduğu zaman maliyeti göz ardı ediliyor. Çünkü çok uzun yıllar kullanıldığı için çok fazla parasına bakılmıyor.

Epoksi Reçine, Yapıştırıcı ve Boyanın Kullanım Alanları

Epoksi reçine sertleştirici malzemenin karışımı ile meydana gelir.  Beli  oranlarda bu iki madde karıştırılıyor. Daha sonrasında da  reçinenin sertleştiğini gözünüzle görebilirsiniz. Bu yapılan karışımda bir yapıştırıcı olarak kullanılmaktadır. Ayrıca bu madde aynı zamanda su izolasyonu için kullanılması da söz konusu.

Yapıştırıcı olarak kullanılan epoksi ise havacılık sektöründe, teknelerde, ahşap malzemelerin yapımında tercih edilmektedir. Ayrıca epoksi yapıştırıcı ile epoksi kaplama yüzeylerinde meydana gelen çatlakları yapıştırmak için kullanılması mümkündür.

Yüzeylere epoksiyi döktükten sonra sünger rulo ya da fırça yardımı ile yaymak mümkün bir durumdur. Ayrıca sert bir plastik ile de yayma işlemi yapılır. Teknelerin içinde kullanımı söz konusudur. Epoksi fiyat biraz maliyetli olduğu için çok ziyan etmeden harcanmasında fayda var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Grandpashabet Betpark Kolaybet Betgaranti İmajbet
Kapalı