İş Fikirleri

Video Oyunu Mu Yoksa Sosyal Medya Mı?

Video Oyunu Mu Yoksa Sosyal Medya Mı?

Günümüz dünyasında her şey teknolojik, her şey akıllı, her şey internet bağlantılı ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır. Böyle bir dönem içerisinde teknolojide ve internetten uzak kalmak hiç de kolay değildir. Bazen kişiler bunun faydalı mı yoksa faydasız mı olduğunda tartışma durumdadırlar. Unutulmamalıdır ki her şeyin fazlası zarar olmakla birlikte kişiler bazen bu tür teknolojik aletleri ve internete bağımlılık sergileyebilirler.

Bu da oldukça tehlikeli bir hal alabilir. Günümüzde en popüler olan video oyunlar techgamex ve sosyal medya gibi olgular bazı tartışmalara da yol açmaktadır. Hangisi faydalı, hangisi zararlı sonuç olarak çok bağımlılık yapan her şey zararlıdır. Her biri düzenli kullanıldığında aslında kişiye fayda sağlamaktadır.

Oyunların ve Sosyal Medyanın Çocuklar Üzerindeki Etkisi

Oyunların ve sosyal medyanın çocukları üzerindeki etkileri araştırılmıştır. Bu araştırmalara göre erkek çocuklarının genellikle oyun oynadığı ve kız çocuklarının ise sosyal medyayı daha aktif kullandığı tespit edilmiştir. Ancak erkek çocukları üzerinde oyunların pozitif etkileri gibi negatif etkileri de bulunduğu tespit edilmiştir Örneğin teknoloji ile ilgili oyunlar çocukların zihnini geliştirirken savaş oyunları çocukları olumsuz etkilemektedir.

Güzel ve verimli oyun oynayan erkek çocuklarının oyun oynamayan erkek çocuklarına göre depresyondan uzak durduğu da tespit edilmiştir. Sosyal medyanın etkileri ise kişileri sosyalleşmesine etki sağladığı kadar hataya düşebileceği, yanlışlara da götürebileceği tespit edilmiştir. Bilinçli kullanıldıktan sonra hem sosyal medyanın hem de oyun oynamanın olumlu etkileri olduğu gözden kaçırılamayacak bir durum olsa da bilinçsiz kullanımlar ciddi sorunlara yol açabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Grandpashabet Betpark Kolaybet Betgaranti İmajbet
Kapalı